top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Coinbase Etkisi Bitcoin'i $70,000'e Taşıyabilecek mi?

Bitcoin fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve son 24 saatte% 5,2'lik kazançla $64.829 seviyesini test etti. Bu yükselişle birlikte Bitcoin, haftalık kazanç oranını % 15'e kadar yükseltti.

Coinbase’in ABD borsasına halka arzı sonrası BTC'nin fiyatının yükselişi destekleyen birincil faktörlerin başında geliyor. İkinci faktör ise özellikle Asya'daki yatırımcı katılımının da aynı derecede önemli bir ağırlık taşıdığı söz konusu.Bazı önemli yatırımcıların demeçlerinde BTC’nin $60,000 direnç seviyesinin üzerine çıkmasına “ikna olmadıkları" ve hatta ilginç bir şekilde Bitcoin'in tüm zamanların yeni en yükseğini görmesine rağmen fiyatlar konusunda gerçekten heyecanlanmadıklarını söylemekteler. Teknik olarak $60,000 seviyesi yukarı yönlü geçilmiş olsa dahi henüz gerçek bir patlama gibi gelmemiş durumda. Yakın gelecekte $65bin ve $70bin seviyelerinin kırılması çok daha heyecan verici olacağını söylemekteler.


Bitcoin vadeli işlemlerinde finansmanın etkisi

Spot piyasada hareket yükselişe geçerken, Bitcoin tabanlı türevler daha "tolere edilebilir" seviyelerde görünüyor. Vadeli işlemler piyasasında fon sağlamanın rallinin uzaması için iyi sinyaller vermekte. Bu metrik şu an % 0,08'e yakın oturuyor.


Önceki durumlarda, Bitcoin $60,000 doları geçmeye çalıştığında, fonlama oranı daha yüksekti. Bu nedenle, yatırımcılar kısa pozisyonlar alma ve BTC’nin performansını olumsuz etkileme konusunda ısrarcıydı. Ancak şu anda göstergeler daha istikrarlı bir yükselişe işaret ediyor gibi görünüyor.Glassnode verileri, Bitcoin tabanlı vadeli işlemlere Open Interest'in tüm zamanların en yükseğinde olduğunu ve aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi Vadeli İşlem / Spot hacim oranında bir artışı kaydediyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page