top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Coinbase 'BtcTurk'ü 3,2 Milyar Dolara Satın Alıyor

Coinbase, 3,2 milyar dolarlık bir anlaşmayla Türk kripto borsası 'BtcTurk'ü devralmaya hazırlanıyor. Mayıs ayından itibaren dünyanın en büyük ikinci kripto borsası BtcTurk'ten sorumlu olacak.

Bazı söylentilere göre, orijinal satın alma yaklaşık 5 milyar dolar olarak belirlendi, ancak hem Türk lirasının hem de Bitcoin'in düşüşüyle ​​ilgili uzun müzakerelerden sonra, sonunda 3.2 milyar dolarlık bir anlaşma üzerinde anlaşmaya varıldı.


2013 yılında başlatılan BtcTurk, İstanbul, Türkiye merkezli merkezi bir borsadır. 4.5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan Türkiye'deki ilk kripto para borsası olduğunu iddia ediyor.Platform, yedi Türk Bankası ile entegrasyon yoluyla Türk Lirası cinsinden para yatırma ve çekme işlemi yapılmasına izin veriyor. BtcTurk PRO'ya üye olanlar diğer Türk kullanıcılarla işlem yapabilir, herhangi bir transfer ücreti ödemeden Bitcoin çekebilir ve daha düşük değişim ücretlerine tabidir.


Coinbase CEO'su Brian Armstrong, bu yılın başlarında şirketin bir genişleme planı geliştireceğini ve dijital bir tahsilat pazarı olan 'Coinbase NFT'yi başlatmak için çalışacağını belirtmişti.


Ticaret hacmine göre Coinbase'in üzerindeki tek kripto para borsası platformu Binance, bu ayın başlarında Türkiye'de bir müşteri destek merkezi açtı. İki kripto borsası devi, kısmen hem Avrupa hem de Asya'nın bir parçası olarak stratejik konumu nedeniyle ülkede büyük bir pazar fırsatı öngörüyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page