top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

CEX.IO'da 2FA Google'ı Neden Kullanmalıyım?

İki faktörlü kimlik doğrulama, bir dizi çevrimiçi hizmetle uğraşırken hesabınızın güvenliğini artırmak için bilinen ve oldukça güvenli bir yoldur. 2FA genellikle e-posta, sosyal paylaşım, bankacılık ve diğer pek çok web tabanlı platformunuz için ek bir güvenlik katmanı olarak önerilir. İki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmesi, bir hesabın başka bir kişi tarafından devralınması riskini azaltır. CEXIO'da, kullanıcılarımıza güvenliklerinden dolayı 2FA'yı açmalarını şiddetle tavsiye ederiz.

CEXIO Kullanıcıları için 2FA Alternatifleri

Şu anda çevrimiçi hizmetler kullanıcıları için iki faktörlü kimlik doğrulaması sunan sayısız hizmet var. CEXIO'da geliştirilmiş güvenlik için iki varyantı destekliyoruz.


SMS / Telefon Görüşmesi

Böyle bir durumda, 2FA cep telefon numaranıza bağlı. Giriş yaparken, SMS veya sesli çağrı yoluyla kodları alırsınız. Kodu aldıktan sonra, web sitesindeki ilgili alana girip hesabınıza başarıyla giriş yapmış olursunuz. Bu seçeneği kullanmak, çalışan bir telefon numarası gerektirir. Ve onu değiştirmek için, destek bölümümüzle iletişime geçmeniz gerekiyor.


Google Authenticator Uygulaması

Bu durumda, güvenilir bir servis sağlayıcı tarafından bir uygulama yükleyin. Android, iOS ve WindowsPhone gibi tüm önemli mobil platformlar için kullanılabilir. Mobil uygulamanızın ekranında gördüğünüz ve CEXIO'daki hesabınıza giriş yaparken eklemeniz gereken rasgele kodlar üretir. CEXIO'da, bu değişkeni güvenliği arttırmak için öneriyoruz.


Google Authenticator SMS / Telefon Aramasından Neden İyidir?

Daha yüksek emniyet ve çalışma hızı anlamına gelen mobil servis sağlayıcıyı içermez.

Telefonunuzu kaybettikten veya kırıldıktan sonra hesabınıza yine de erişebilmenizi sağlamak için kodun bir kopyasını yedekleyebilirsiniz. Manuel olarak sıfırlama işlemi yaparsanız hesabınızın olduğundan emin olabilmemiz için ek bilgiler sağlamanız gerekecektir.

Kod geciktirilemez ve her 60 saniyede bir değişir; bu, her zaman güncel olan verileri aldığınız anlamına gelir.

Telefon şebekesi aşırı yüklenmiş olsa da veya yurtdışında bulunmuyorsa da, cep telefonunuzdan her zaman kullanılabilir.

Google Authenticator ile 2FA Kurulumu

Google Authenticator uygulamasını cep telefonunuza yükleyin.

CEXIO hesabınıza giriş yapın.

Profil alanına gidin.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page