top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

CEXIO, İngiltere Kriptopara Sektörü için ilk Ticaret Derneğini kurdu

Güncelleme tarihi: 20 May 2018

Yedi büyük Bitcoin şirketi arasından CEXIO, İngiltere kriptopara ticaret birimi -CryptoUK'yi kurdu. Sendika, şu anda 290 milyar Pound tutarındaki modern kriptopara ortamının vahşi batıda kendi kendini düzenleme çerçevesini kurmayı planlıyor.


Bu yazıda CEXIO'nun CryptoUK'un kuruluşu ve kripto topluluğunun dernek faaliyetlerinden fayda sağlayacağına ilişkin görüşlerini açıklamak istiyoruz.

Kriptopara Sektöründe ki En Önemli Konu

Kriptopara piyasası oldukça volatil bir piyasa olup, geniş kitlelerin yanı sıra düzenleyicilere de dikkat çekiyor. Örneğin, Bitcoin sıklıkla hızlı fiyat artışları ve düşüşleriyle karşı karşıya kalmakta. Piyasada ki yatırımcılar için her dramatik fiyat artışına bir hype denirken, her düşüşün patlaması için bir balon tanımlaması yapılıyor. Piyasa durumuna bağlı olarak da, düzenleyiciler genellikle kripto para birimlerini bazen destekliyor, bazen de kötüleyip yerden yere vuruyorlar.


Gelinen son durumda, düzenleyicilerin faaliyetleri ve haberlerin medyada vurgulanma biçimi, oynaklığın artmasına ve kripto para birimlerine olan güvenin azalmasına eğilim göstermektedir. Üstelik bu ortam, fonları biriktirmek amacı ile yaratılan ICO'ların güvenilmez olduğu olgusunu yaratarak katılımcıları olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu çerçevede, kripto topluluğu için regülasyon acil çözülmesi gereken bir konu haline geldi.CEXIO Kriptopara borsasında hesap açmak için Tıklayın


Olası Çözüm

Kriptopara ticareti için yerleşik öz-düzenleme ilkelerine sahip, sektörün katılımcıların faaliyetleri için istikrarlı bir çerçeveye ihtiyacı olduğunu anlıyoruz. CEXIO'da tüm kripto topluluğu için yüksek standartlar geliştirmede bir çözüm görüyoruz. Bu düşünceyle, finansal işlemleri üstlenmek için yeni bir yol teşvik etmek amacıyla Coinbase, eToro, BlockEx, CoinShares, CommerceBlock, CryptoCompare gibi diğer büyük şirketlere katıldık.


CEXIO da dahil olmak üzere tüm şirketler yasal düzenlemeler çerçevesinde hareket etmekte ve kullanıcıların ve düzenleyicilerin en yüksek taleplerini karşılayan hizmetleri sunmaya çalışmaktadırlar. İngiltere her zaman FinTech endüstrisinde lider ülke olarak anılır. Dolayısıyla, bu birliğin destekleyici bir ortam yaratarak ve kripto para birimlerine daha fazla değer katarak kriptopara alanında önemli bir güç olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz.


CryptoUK Nedir?

CryptoUK, büyük oyuncular tarafından borsaların, ticaret platformlarının, aracıların ve varlık yöneticilerinin çıkarlarını temsil etmek üzere diğer paydaşlar arasında kurulan birliktir.


Piyasa katılımcıları, uygun düzenlemeleri, bu ortamdaki tüm katılımcıların deneyimlerini arttırmak için öncelikli bir araç olarak görmektedir. Bu durumda dernek üyeleri Financial Conduct Authority, FCA, (Finansal Yönetim Kurumu)'nun kripto konusuna dikkat çekmek istemektedirler.


FCA'dan ilgili yönetmelikleri almak, kripto endüstrisinin daha verimli ve kaliteli çalışması anlamına gelecektir. Aynı zamanda, geleneksel mali kurumların faaliyetlerini engellemek yerine kriptopara hizmetleri ile işbirliği yapmalarını da sağlayabilir. CryptoUK kurucu üyelerinden biri olarak, kriptoparaların nasıl çalıştığını geleneksel kurumlar tarafından daha iyi kabul görmeleri için açıklama fırsatı olarak görüyoruz.


CryptoUK'nin Faaliyetleri

Dernek, endüstri için en yüksek standartları sağlamayı hedefleyen ve kendi kendini düzenleyen bir Davranış Kuralları geliştirdi. Üyeler, bu alandaki en iyi uygulamaları ilkeleri güncelleme konusunda birlikte çalışmayı düşünüyorlar. Tüm üyeler terfi kurallarına göre hareket etme ve işletmelerin, müşterilerin ve topluluğun bir bütün olarak en üst düzeyde fayda sağladığından emin olma yükümlülüğü altındadır.


Birlik öncelikle siyasetçileri ve düzenleyicileri kriptopara sektörü konusunda eğitmeye yardımcı olmayı amaçlıyor. Üyeler ayrıca, kripto işletmeler için uygun bir işletim çerçevesi geliştirmek için İngiltere'deki FCA gibi yetkililerle işbirliği yapmak istiyorlar. İngiltere'de ki bu ilk düzenlemelerin, kriptopara ticareti ile ilgili ileride daha geniş kurallarının ilk bölümünü oluşturması beklenmektedir.


CEXIO kriptopara borsasını detaylı incelemek için Tıklayın


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page