top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Burger King Ücretsiz Kripto Ödülleri Sunmaya Başlayacak

Fast food zinciri Burger King, RobinHood aracı platformuyla olan ortaklığına dayanarak müşterilerine ödül olarak kripto para dağıtmayı planladığını duyurdu.


1 Kasım Pazartesi günü, popüler fast-food zinciri, restoranın uygulamasında 5 dolar harcadıklarında Royal Perks sadakat programı üyelerine Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin vermeyi planladığını duyurdu.


Burger King, böyle bir hamlenin arkasındaki nedeni şöyle açıkladı: “Marka olarak her zaman en sadık misafirlerimizi heyecan verici, benzersiz ve kültürel açıdan alakalı özel tekliflerle ödüllendirmenin yollarını arıyoruz. Kripto para (kripto) son zamanlarda çok konuşulan bir konu oldu, ancak bunun anlaşılmasının kolay olmadığını biliyoruz. Bu nedenle, yiyeceklerimiz aracılığıyla (tam anlamıyla ve mecazi olarak) erişilebilir ve sindirilebilir bir şekilde misafirlerimize kriptoyu ulaştırmak istedik.”burger king-robinhood-crypto rewards


1 Kasım Pazartesi gününden başlayarak ve önümüzdeki üç hafta boyunca Burger King, Royal Perks sadakat programına abone olan ABD'li müşterilerinin restoranın zincir uygulamasına 5 dolardan fazla harcarlarsa 20 Bitcoin, 200 Ether ve 2 milyonluk Dogecoin'lik bir havuzdan bir kripto para ile ödüllendirileceğini belirtti.


Görünüşe bakılırsa, müşterilerin çoğunluğunun Dogecoin'e yöneleceği ancak yaklaşık her 10.000 kişiden biri bir Ether alacak ve her 100.000 kişiden biri tam bir Bitcoin alacak.


Bir alıcının kripto ödülünü kullanması için, bunu talep etmek için Robinhood'da bir hesabı olması veya açması gerekir.


Bu nedenle, birçok Burger King müşterisi, restoranın şubelerinde en sevdikleri yemekler için 5 dolardan fazla harcama yaparak kripto ödüllerini kazanmaya yönelebilir. Kullanıcılar günde bir ödülle sınırlıdır.


Yeni Müşteriler Çekmek


Bu girişim aslında Burger King'in elini kripto alanına ilk dokunuşu değil. 2017 yılında zincir, Rusya'da “Whoppercoin” olarak bilinen kendi kripto parasını piyasaya sürdü.


Bu süre zarfında Burger King, sanal para hizmeti sunmak ve bir Whopper burger satın alan müşterileri ödüllendiren bir sadakat sistemi yürütmek için kripto para girişimi Waves ile ortaklık kurmuştu.


Burger King, iş modellerini yenilemeye hevesli. Ocak 2020'de zincir, Venezuela'daki şubelerinde Bitcoin, Ether, Litecoin, Binance Coin, Dash ve Tether dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.Haziran ayında ise Brezilya'daki Burger King restoranları, atıştırmalık "Dogpper" satın almak için ödeme seçeneği olarak Dogecoin'i kabul etmeye başladı.


Benzer şekilde, RobinHood'un müşteri tabanını artırmak için yukarıda bahsedilen Burger Kings'in pazarlama kampanyasından faydalanması hesap sayındaki artışların katlanarak büyümesine olanak sağlayabilir. Son aylarda, Nasdaq listesindeki aracılık platformu, azalan yeni fonlanan hesap sayısı nedeniyle alım satım faaliyetlerinde hacimlerin azaldığına tanık oldu. Sonuç olarak, şirket üçüncü çeyrekte %78 oranında bir gelir düşüşü yaşadı.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page