top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Brezilyalılar Bu Yıl Kriptoya $4B Doların Üzerinde Yatırım Yaptı

Brezilya'nın en iyi bankası, Portal do Bitcoin'e göre Brezilyalıların bu yıl milyarlarca dolar değerinde kripto para satın aldığını ortaya koyuyor.


Brezilya Merkez Bankası, yıl başından bu yana Brezilyalıların 4,27 milyar dolar değerinde kripto varlık satın aldığını söylüyor.Brazilya Kripto Para Yatırımı


Rezerv bankasına göre, 2021'in en büyük aylık kripto alımı, Brezilyalıların Mayıs ayında 756 milyon dolar değerinde kripto para birimi satın aldığı belirtiliyor. Haziran ayında ise şimdiye kadarki en büyük ikinci kripto varlık alımını 695 milyon dolarla kaydetti. Temmuz ayında ise Brezilyalıları 583 milyon dolar değerinde kripto satın aldı.


Brezilya Merkez Bankası para politikası direktörü Bruno Serra, Brezilyalılar tarafından yapılan kripto para yatırımlarının değerinin ABD hisse senetlerine yaptıkları yatırımlardan yaklaşık üç kat daha büyük olabileceğini söyledi.


Ağustos ayında, bankanın başkanı Roberto Campos Neto, Brezilyalıların toplu olarak yaklaşık 40 milyar dolar değerinde kriptoya sahip olduğunu açıkladı.


Açıklama, Brezilya'nın Bitcoin ve Ethereum borsada işlem gören fonları (ETF'ler) onaylamasından aylar sonra geldi.Mart ayında, Brezilya'nın menkul kıymetler düzenleyicisi Comissão de Valores Mobiliários (CVM), dijital varlık yöneticisi QR Capital tarafından yayınlanan bir Bitcoin ETF'sini onayladı. QBTC11 kodunu taşıyan Bitcoin ETF, Brezilya borsası Brasil Bolsa Balcao'da (B3) listelenmiştir. O zamanlar, dünyanın dördüncü Bitcoin ETF'siydi ve Güney Amerika'da bir ilkti.


Brezilya'nın menkul kıymetler düzenleyicisi, Temmuz ayında QR Capital tarafından yayınlanan bir Ethereum ETF'sini de onayladı. Ethereum ETF, Güney Amerika'da onaylanan ilk kişiydi ve B3'te QETH11 koduyla listeleniyor. Chicago Ticaret Borsası'nın Ethereum endeksini - CME CF Eter Referans Oranını takip etmekte.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page