top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Bitstamp CEO'su Nejc Kodric'ten Önemli bir Mesaj

Verilerimiz, son bir yıldaki müşteri büyümesi için en iyimser tahminlerimizin ötesinde olanı doğruluyor. Normal şartlar altında kutlamanın nedeni budur, ancak kesinlikle kutlama havasında hissetmekten çok uzaktayız. Müşterilerimiz sıklıkla uzun gecikmeler yaşadılar, bu da memnuniyet seviyelerinin düşmesine neden oldu ve bu da hiçbirimiz doğru yerinde durmuyor. Sektörde tamamen yeni olan pek çok insanın gelmesi demek, şimdi kripto nedir, sektörümüzün gelişimi ve platformumuzun çalışma şekli hakkında çok farklı sorular sormakta ve kapasitemizi daha da genişletmektedir. Ve bu belirsizlik, fonlarından endişe duyan ve endişe duyan müşterilerden çeşitli sorular almamıza neden oldu. Bununla birlikte, şüphe ve korkulara katılmanın en iyi yolu, iyi iletişim ve sürekli güncelleme sunmaktır, bu yüzden size bu gecikmelerin neden sebep olduğunu ve bunları nasıl aşacağımıza ilişkin açıklamalar yapmak istiyorum.


Bir yıl önce proseslerimizi genişletmeye başlamış olmamıza rağmen, endüstride hızlı bir şekilde ortaya çıkan metamorfoz için hiçbir şey bizi hazırlayamamıştı. Bununla birlikte, deneyimli birikimlerini hafifletmek için gereken çok işi zaten tamamladık, ancak bunların meyve vermesi zaman alacaktır. Gerçek şu ki, 3 Ocak'ta sanayi için piyasa değeri 700 milyar ABD doları olması Kasım ayının sonuna göre iki kat arttı. Ancak, ayak uydurmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyor olsak da, bunu yapmak için platformun güvenliği ve istikrarı konusunda hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz.


Bu bağlamda anlaşılacak olursa, yaşadığımız şu andaki sinir bozucu bekleme belgeleri de daha kolay anlaşılacaktır. Eşi benzeri olmayan zamanlarda yaşıyoruz. Lütfen aşağıya bakın.

Burada açık olmak istiyorum. Bu bir mazeret değil. Takımım ve ben durumun yeteri kadar iyi olmadığını ve nerde olmasını istediğimizin yakınında bulunmadığımızı biliyorum. Bununla birlikte, bu, olan bitene bir arka plan verir ve bunu düzgün bir şekilde açıklamak önemlidir.


Kriptopara borsalarında işlem yapmak için Tıklayın

Gecikmeleri ortadan kaldırmak için ölçeklendirme


Aralık ayı ortasına kadar, müşteri tabanımız sadece birkaç ayda iki katına çıktığımız için, her gün on binlerce yeni müşteriyi başlatıyoruz. Bu yeni hesap seli, bizi kapasiteye kadar genişletti ve bizi sınırlarımıza itti. Bununla birlikte, büyütülmek için önemli çaba gösterdik ve bunları aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklayacağız.


Kafa sayımı


Birkaç iç prosedürü otomatik hale getirmekle birlikte hala yapılacak çok miktarda elle iş var, bu nedenle geçen yıla oranla ekibe sürekli ekliyoruz. Personel sayımız, hesap açma (doğrulamalar ve KYC), müşteri hizmetleri, kalkınma ve ödemeler olmak üzere dört ana bölümde yıllık olarak dört kat arttı. Bununla birlikte, yeni personel için takip edilmesi gereken dik bir öğrenme eğrisi var ve eğitim sürecimiz titiz. Yeni bir çalışanın bağımsız çalışabilmesi ve hızına ulaşması zaman alır, bu nedenle standartları ödün vermeden süreci hızlandırmak için mesai saatleri dışında eğitim oturumları yürütüyoruz. İşe yeni alımlara devam ediyoruz ve her gün eğitim oturumları düzenliyoruz.


Müşteri hizmetleri merkezi ve bilet sistemi


Bizimle gerçek zamanlı iletişim kurmanız gerektiğinden ve çok daha iyi yanıt sürelerinden haberdar olduğunuzdan, önümüzdeki haftalarda hizmet verecek 100'ü aşkın personeli bulunan bir çağrı merkezi kuracağız. Açık biletleri çözmek için şu andan itibaren 2 hafta içinde yeni bir biletleme sistemimiz olacak. Biletlerin güncel öncelik sıralamasına ilişkin fikir vermek için, tüm ödeme talepleri (banka işlemleri, kredi kartı sorunları ve kripto transferleri) öncelik taşır.


Yeni müşteri çağrı merkezimiz ve biletleme sistemimiz birçok avantaj sağlayacaktır:


• Bizimle iletişime geçmenin ve sorun çözme sürecinin hızlandırılmasının bir başka yolu

• Yepyeni, sezgisel ve kullanımı kolay bir portal aracılığıyla istek gönderme seçeneği

• Geri arama sistemi kurulması

• Bilgi tabanımız da portalımıza entegre edilecek ve kullanıcılara ek self servis seçenekleri sunacak

• Canlı durum güncellemeleri, kullanıcıları sistemdeki herhangi bir bekleme veya bekleme durumundan haberdar edecek


Anlıyorum ki, bizden gelen daha iyi bir iletişim, durumu iyileştirmeye yönelik uzun bir yol olacak ve bu da, bunun en iyi eylem yoludur kararına varmamızın nedeni budur.


Doğrulama süreci


Doğrulama işlemini hızlandırmak için iki harici otomatik doğrulama sağlayıcıyla ortaklık yaptık. Ayrıca, her iki sağlayıcıyı da iş akışımıza entegre etmek, günlük onaylanan müşteri hesaplarının% 100 artmasına neden olmuştur.


Bize güven verdiğiniz için teşekkür ederiz


Bilgiyi, düşünce ve güven değiştirme biçimi tanımanın ötesinde değişiyor ve bu çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Beklediğiniz gibi, sosyal medya kanallarımız tıkılıp dolmuştur, ancak yorumlarınızdan ve endişelerinizden her birini not ettik ve size geri dönmek için elinden gelen her şeyi yapıyoruz. Karşılaştığımız tüm güçlüklere rağmen, talebin hızla artmaya başlamasıyla neredeyse kusursuz bir platform çalışma süresi ve kullanılabilirliği sağlamış olmaktan gurur duyuyoruz.


Sabrınız sürdüğünüz için teşekkür eder, şu an bize çok şey demektir. Bu gecikmelerin sinir bozucu olduğunu biliyorum, özellikle hızla büyüyen bu pazar sizin için yeni olursa. Ama bizden vazgeçmeyin. Size yapacağımız çabaların yakında sonuçlarını göstereceğine söz veriyorum.


Nejc Kodriç

Bitstamp CEO'su

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page