top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF'i Tüm Zamanların En Büyük İkinci Lansmanı Oldu

ProShares'in Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF), tüm zamanların en büyük ikinci ETF lansmanı ile piyasada adeta patlama yaptı.ProShares Bitcoin ETF


Bloomberg'de kıdemli bir ETF analisti olan Eric Balchunas, Twitter'da ProShares Bitcoin Strategy ETF'nin (BITO) piyasaya çıktığı ilk gününde toplam işlem hacminin 993 milyon dolardan fazla olduğunu söyledi.

“Birinci Gün hacminin tam anlamıyla önceden planlanmış bir dev yatırımcı olduğu veya kendi varlıklarınızı getirdiğiniz (doğal olmayan) ETF'leri hariç tutmazsak, genel olarak hala 2. sırada yer alıyor.


İşte o liste. Bunlardan bazılarının IMO'ya dahil edilmemesinin nedeni, tabandan ilgiyi gerçekten temsil etmemeleridir."

Liste, doğal hacim olmadan piyasaya sürülen ETF'leri içerse bile, ProShares Bitcoin vadeli işlemleri ETF, Blackrock US Carbon Transition Readiness ETF'nin ardından tüm zamanların en büyük ikinci lansmanını gerçekleştirdi.Balchunas'a göre BITO, piyasaya sürüldükten sonraki bir saat içinde 440 milyon dolarlık ticaret hacmine ulaşmıştı.


ProShares'in fonu doğrudan BTC'ye yatırım yapmıyor, ancak ABD'de bir ilk olan Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine fiyat etkisi sağamaktadır.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page