top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Bitcoin, Altın ve Gayrimenkulü Ne Zaman Geçebilir?

Güncelleme tarihi: 11 Kas 2021

Kantitatif analist PlanB, Bitcoin'in (BTC) piyasa değerinin, Altın ve Gayrimenkul gibi daha geleneksel varlıkların değerini ne zaman geçebileceğini tahmin ediyor.


Blockware Intelligence ile yaptığı röportajda analist, BTC'nin bir sonraki yarılanma süreçlerinde altın ve emlak arasında bir piyasa değerine ulaşabileceğini söyledi. BTC madenciliği ödülü yarıya indirildiğinde yarılanma (Halving) gerçekleşir. Sonraki iki yarılanmanın 2024 ve 2028'de gerçekleşmesi bekleniyor.Altın Bitcoin Gayrimenkul


PlanB önümüzdeki yarılanma süreçlerinde Bitcoin'in piyasa değerinin 10 ila 100 trilyon dolar arasında bir yere ulaşacağını öngörüyor.


“Bir sonraki yarılanmadan sonra veya şu an yaşadığımız rallinin sonunda, Altın piyasası değerine yaklaşma ihtimalimiz artmakta"

Bir sonraki yarılanmadan sonra, piyasa tarafından bir trilyon dolardan fazla değere sahip bir değer deposu olarak tanınan bir varlığın, Altından daha büyük bir kıtlığa sahip olan bu değer deposu, beni gerçekten şaşırtacaktır en azından Altından daha değerli olamaz.


Yani Altın ile Emlak arasında bir yerde – kabaca 10 trilyon dolar ile 100 trilyon dolar arasında.”


Bitcoin'in piyasa değeri, şuan itibariyle yaklaşık 1,2 trilyon dolar.


PlanB, bir sonraki yarılanmanın, yatırımcıların Bitcoin'i kıt bir değer deposu olarak algılamasını tahmin ediyor.“…Yarılamanın yatırımcılar için hala bir itici güç olacağını düşünüyorum çünkü Bitcoin’i gerçekten kıt bir varlık ve değerli olduğu için tanıyacak ve görecekler.”


Kripto analistinin tahminleri, halihazırda mevcut arz miktarına kıyasla piyasaya giren yeni arz miktarını ölçerek bir varlığın fiyatını tahmin etmeye çalışan stok akış (S2F) ticaret modeline dayanıyor.


Bitcoin'e uygulanan S2F'ye bakıldığında PlanB, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için daha da büyük bir gelecek görüyor.


“Bitcoin'in stok akışının gayrimenkulden bile daha büyük olacağını düşünüyorum - 100'ün üzerinde ve temel olarak bir sonraki yarılanmadan sonra ve kesinlikle 2028'deki yarılanmadan sonra durum böyle. Ama diyelim ki 2024, ne zaman gayrimenkulü gözden geçirirsek, o zaman o en taşınabilir, en bölünebilir, daha takas edilebilir ve aynı zamanda gezegendeki en kıt varlık olacaktır.


Bence yatırımcılar bunu görecek ve bu kombinasyon muhtemelen insanların Bitcoin'i bir değer deposu olarak değil, para olarak görecekleri anlamına gelecek. Bu da hiper Bitcoinleşmeyi tetikleyecek.”0 yorum

Kommentare


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page