top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Bitcoin, 4. Çeyrek Fiyat Artışına Hazır Görünüyor

Bloomberg Intelligence'ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin'in (BTC) birkaç temel dinamikler sayesinde dördüncü çeyrekte bir "fiyat artışı" içinde olabileceğini söyledi.


Analist, borç ve enflasyon konusunda endişe duyan geniş bir yatırımcı grubunun Bitcoin'e zorlu arzını sağlayan temel teknolojiye inançlarını yerleştirmeye hazır olabileceğini söylüyor.

“Artan ABD borcu ve potansiyel bir temerrüt üzerindeki gerilimlerle ilgili olarak, piyasalar kripto arzını tanımlayan kodlamaya güvendikçe Bitcoin 4Ç fiyat artışı için benzersiz bir aşamaya giriyor olabilir. Borç tavanı draması, Bitcoin'e tahsisat yapmaktan kaçınan yöneticilere karşı çalışabilir.

Bloomberg'in en son Crypto Outlook raporunda McGlone, BTC'nin indirimli bir boğa piyasasının ortasında göründüğünü söylüyor. Bitcoin'in S&P 500'e karşı 260 günlük oynaklığını, yeni bir ayı aşamasına girmeden önce en iyi kripto paranın daha yükselmesi gerektiğini gösteren kanıt olarak belirtiyor.


“Bitcoin, dinlenmiş ve indirimli bir boğa piyasasına benziyor. 4 Ekim fiyatı yaklaşık 49.000 dolar, 10 yıllık regresyon çizgisinin hemen altında ve 2021 ortalamasının (44.500 dolar) çok üzerinde değil. Bitcoin, dünyanın en büyük merkezi olmayan ağının benzersizliğini ve gücünü temsil eden enerji tüketimi ve Çin yasağı ile ilgili endişeleri düzeltmeden önce Nisan ayında sıcaktı.


Grafiğimiz önemli bir temel desteği gösteriyor - 260 günlük oynaklık 2020'de çoğu büyük varlık sınıfına, özellikle de S&P 500'e kıyasla şimdiye kadarki en düşük seviyesine düştü."

Ethereum'a bakıldığında McGlone, ETH arzı üzerinde baskı yaratan EIP-1559 güncellemesinin piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto için fiyat görünümünü iyileştirdiğini söylüyor.


“Mayıs ayında biraz fazla genişleyen Ethereum, konsolide ve indirimli bir boğa piyasasına benziyor. Talep ve benimseme artıyor, ancak grafiğimiz bir yıl öncesine göre kayda değer bir farkı gösteriyor – arzda düşüş.”McGlone, ETH'nin zaten 20 haftalık hareketli ortalamasını 2.000 dolara yakın savuşturmasıyla, en az direnç yolunun artık yukarı olduğunu söylüyor.


“Ethereum'un Mayıs-Temmuz döneminde 2.000 doların hemen altındaki tabanı, 4. çeyrek için 3.000 dolara bir tutamak ekledi ve riske karşı ödüle daha fazla fiyat artışına doğru eğildi. Muhtemelen Ethereum için hala erken fiyat keşif günleri.”


Bloomberg raporunun tamamı buradan okuyabilirsiniz.

0 yorum

Comentarios


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page