top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Bank of America, Dijital Varlıkların Önümüzdeki On Yıllarda Çoğu Sektörü Etkileyeceğini Düşünüyor

Bank of America, blok zinciri teknolojisinin ve dijital varlıkların önümüzdeki 30 yıl içinde bir çok büyük endüstriyi bozma potansiyeli taşıyor.


Bankadan yapılan küresel araştırmalar, mevcut düzenleyici baskılara rağmen, endüstri geliştikçe kripto ekosisteminde Bitcoin'in (BTC) ötesinde önemli bir büyüme olacağını gösteriyor.


BOA, potansiyel düzenleyici rüzgarlara rağmen ana akıma girerken dijital varlık ekosistemi için uzun vadeli beklentiler konusunda iyimser olduklarını açıkladı.Bank of America Digital Assets Blockchain


Ayrıca Dijital varlık kullanım vakaları, Bitcoin'in değer saklama tezinin ötesine geçerek ürün yeniliği, düzenleyici netlik, artan kurumsal katılım ve ana akım benimseme ile karakterize edilen bir sektöre geçtikçe önemli bir büyüme beklediklerini ifade ediyorlar.


Banka, kriptonun hala ana akım benimsemenin çok erken aşamalarında olduğunu ve önümüzdeki 30 yıl içinde gerçekleşecek bir süreç olduğunu iddia ediyor. Araştırma, Mayıs 2020'den bu yana 66 milyondan fazla insanın kriptoyu benimsediğini ve Haziran 2021'de toplam küresel kullanıcı sayısını kabaca 221 milyona çıkardığını vurguluyor.


Rapor, blockchain teknolojisinin büyük olasılıkla yeni şirketler yaratacağını ve aynı zamanda teknolojiye uyum sağlayamayan eski firmaları ortadan kaldıracağını belirtiyor.“İnternete özgü merkezi olmayan yazılımlardaki teknolojik gelişmeler nedeniyle, merkezinde dağıtılmış defterler ve blok zinciri olan yeni bir ortam hızla ortaya çıkıyor. Bu yeni yazılım mimarisi üzerine inşa edilen uygulamalar, geçmiş teknolojilerden daha hızlı büyüyor gibi görünüyor.


Yeni şirketlerin ortaya çıkması muhtemel ve kötü konumlanmış şirketler piyasadan çıkacak ve bazıları için önemli bir yukarı potansiyel, diğerleri için ise aşağı yönlü bir potansiyel yaratacak.”


Finans devi, blockchain teknolojisinin öneminin göz ardı edilemeyeceğini ve teknolojinin piyasada yerini buldukça yeni kullanım durumlarının gelip gideceğini de vurguluyor.


“Dönüştürücü blok zinciri teknolojisinin, dijital varlıkların ve henüz oluşturulmamış binlerce merkezi olmayan uygulamanın potansiyel olarak nasıl olabileceğini tahmin etmek şu aşamada zor.


Bank of America, mevcut pazar yapısında hızlı değişiklikler beklediğini ve yeni kullanım durumları keşfedilecek ve diğerleri atılacak şeklinde oldukça yenilenmiş bir düşünce yapısına bürünmüş gözüküyor.

Son Yazılar

Hepsini Gör
gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page