top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Ay Sonunda Beklenen Bitcoin ETF Onayları Kripto Piyasasını Ateşliyor

Bitcoin fiyatı Çarşamba günü son dört aydır ilk kez 55 bin doları aşarak kripto boğa koşusunun yeniden ateşlenmesini sağladı. Kripto piyasası yatırımcıları, Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarının (ETF) yakında onaylanacağını beklentisi içerisinde ve Bitcoin'in bu ay diğer kripto varlıklarından daha iyi performans göstereceğine inanmakta.Bitcoin Borsa Yatırım Fonu Bitcoin ETF


ETF Analisti Eric Balchunas, Bitcoin Borsası Yatırım Fonu Onay Oranlarını Tartışıyor

13 dijital para birimi geçen hafta Bitcoin'den (BTC) daha iyi performans gösterirken, BTC son yedi gün içinde %34,2 ile en iyi performans gösteren coin oldu. BTC bugünkü güçlü seyrini devam ettirdi ve $56,000 fiyat seviyesini test etti.


Bitcoin'in fiyat artışının arkasındaki nedenlerden biri, borsada işlem gören borsa yatırım fonlarının (ETF) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) yeşil ışık alabileceği söylentisi olarak ön plana çıkıyor. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, 2 Ekim'de olasılık hakkındaki görüşünü tartıştı ve oranların bir ekran görüntüsünü paylaştı. Balchunas ayrıca SEC başkanı Gary Gensler'den kendisine “Genz” diyerek ve Bitcoin ETF'lerinin vadeli işlem versiyonunu nasıl sevdiğinden bahsetti.Balchunas, “Evet, SEC Bitcoin ETF onayına başladı” dedi. “AMA bu, '33 Yasası kapsamında fiziksel olarak desteklenenler için. '40 Yasası (Genz'in sevdiği) kapsamında dosyalanan vadeli ETF'ler çok canlı ve muhtemelen programa uygun (Ekim'de %75 şansın onaylandığını düşünüyoruz).Bitcoin ETF


Titan Crypto, Bitcoin'e Daha Fazla Ağırlık Katıyor

Titan araştırmacılarının Bitcoin'in değerinin Ekim ayında katlanarak artacağına, diğer kripto varlıklarının nispeten daha geriden geleceğine inanmalarının dört özel nedenini veriyor.


Titan'ın nedenleri şu şekilde maddeler halinde sıralanıyor:


Bitcoin ETF'lerinin geleceğine inanıyoruz

ABD merkezli Bitcoin Vadeli ETF'lerinin onayı, SEC Başkanı Gary Gensler'in gelecek vaat eden yorumlarıyla bu ay en kısa sürede gelebilir.


Bitcoin arayı kapatıyor: Altcoinlerin geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını gördük, Bitcoin ise 40-50 bin dolar arasında konsolide oldu. Bitcoin'in paketi yakalamak üzere olduğuna inanıyoruz.


Altcoin sezonundan bir duraklama: Altcoin Sezon Endeksi, altcoin sezonunun kısmen bir zirveye ulaşmış olabileceğini ve piyasanın kısa vadede bitcoin sezonuna geri döndüğünü gösteriyor.


Kurumsal akışların tersine çevrilmesi: En uzun kurumsal çıkış dönemini yaşadıktan sonra, bitcoin son iki hafta içinde güçlü girişler görmeye başladı. Duyarlılıktaki bu belirleyici dönüşün, kurumsal yatırımcılar arasında varlık sınıfına olan güvenin artmasından kaynaklandığına inanıyoruz. Bir kurum bitcoin satın aldığında, genellikle onların HODL yapmasını bekleyebilirsiniz.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page