top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Avalanche 5,25 Milyar Dolar Değerlemeyle 350 Milyon Dolar Daha Topluyor

Yeni değerlemesi, onu dünyanın en değerli kripto para birimi girişimlerinden biri yapacaktır.


Cornell Üniversitesi'nden Profesör Emin Gan Sirer tarafından kurulan ve yönetilen Ava Labs Inc., konuyla ilgili bilginlere göre 5,25 milyar dolar değerlemeyle 350 milyon dolar topluyor. Bu bilgiler, kamuya açıklanmadığından anonim olarak iletilmiştir.avalanche


Avalanche, ticaret ve borç vermeden oyun oynamaya kadar çeşitli uygulamalar için yüksek hızlar ve düşük işlem ücretleri sunarak Ethereum ve Solana gibilerle rekabet etmeye çalışıyor. Mart ayında Barselona'daki Avalanche Zirvesi'nin ardından kullanıcılar ve geliştiriciler arasında popülerlik kazanıyor.


Takipçi DappRadar'a göre Avalanche, çoğu merkezi olmayan finans veya oyunlarla ilgili yaklaşık 250 aktif uygulamaya sahip. CoinMarketCap.com'a göre, ilgili AVAX tokenın piyasa değeri 21,5 milyar dolar ve fiyatı geçen ay yaklaşık yüzde 19 arttı.Ava Labs, kripto para piyasaları oynak kalmaya devam ederken ve Bitcoin, Fed'in sıkılaşması, enflasyon ve Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ile ilgili endişeler arasında Kasım ayındaki rekor seviyesinden önemli ölçüde düşerken bile para topluyor. Geçen yıl, Polychain Capital ve Three Arrows Capital, halka açık blok zinciri ekosisteminde 230 milyon dolarlık bir tura öncülük etti.


2020'de Ava Labs, Bitmain, Galaxy Digital ve diğerleri tarafından yürütülen özel token satışları yoluyla proje için 12 milyon dolar toplamıştı.


2018'de kurulan Ava Labs, 2019'da Andreessen Horowitz ve Polychain gibi yatırımcılardan 6 milyon dolarlık bir yatırım aldı. PitchBook'a göre şirketin 170 çalışanı var.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page