top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Arcane Research'e Göre Bitcoin'in Lightning Ağı Yılda 364 Trilyon İşlem İşleyecek

Kripto araştırma platformu Arcane Research, Bitcoin'in Lightning Network'ünün yılda trilyonlarca işlemi işleme yolunda üstel bir büyüme yaşayacağını tahmin ediyor.


Kapsamlı bir çalışmada Arcane Research, Lightning Network'ün protokolün mevcut ödeme sistemlerine göre bir takım avantajlar sunduğu için üç ana sektörde bir dayanak oluşturacağını söylüyor.

Lightning Network, ödemeleri daha ucuz ve daha özel yapmakla kalmayacak, aynı zamanda hem tüketicileri hem de işletmeleri üçüncü taraflara daha az bağımlı hale getirecek. Aşağıdaki şekil, Lightning Network'ün nüfuz edebileceği potansiyel endüstrilere kabaca bir genel bakış sunmaktadır. Adaptasyonun ilk olarak nerede olacağını bilmiyoruz, ancak potansiyel çok büyük.”


Lightning Network, mikro ödemeleri neredeyse anlık hızda işlemek için Bitcoin gibi blok zincirlerin üzerine inşa edilmiş bir katman-2 çözümüdür.


Oyun endüstrisine bakıldığında, Arcane araştırma muhafazakar bir şekilde 3 milyar kullanıcının yaklaşık 1,1 milyarının oyun hizmetleri için ödeme yaptığını tahmin ediyor. Araştırma, üç hizmetin kullanıcıları arasında önemli örtüşmeler olabileceğini ve bunun da 1,1 milyar ödeme yapan oyuncunun aynı zamanda ses ve video akışı hizmetlerine harcama yaptığı varsayımına yol açabileceğini ekliyor.


Arcane Araştırma, bu rakamlara dayanarak, önümüzdeki yıllarda yüz milyonlarca insanın oyunlar için ödeme yapmak ve ses ve video akış hizmetlerine erişmek için Lightning Network'e geçeceğini tahmin ediyor.Sonuç olarak Lightning Network'teki kullanıcı sayısı 1,1 milyar kullanıcının %25'i ile %100'ü arasında olacak. 2030 yılına kadar Lightning Network üzerinden oyun, video ve ses için yaklaşık 700 milyon kullanıcının ödeme yaptığını belirterek, bunu basit tutuyor ve ortada bir yere iniyoruz. Bildiğimiz kadarıyla, 2021'de Lightning'i entegre etmeye yakın hiçbir akış hizmeti yok. Bu nedenle, 2024 yılına kadar %0-1'lik bir benimseme düzeyi kullanılıyor ve 2028 yılına kadar %10'a varan bir büyüme sağlanıyor. 2028'den 2030'a kadar, benimseme düzeyinin %10'dan %25'e çıkacağını varsaydık.”lightning network


Lightning Network üzerinden ödemeleri işleyen 700 milyon kişiyle Arcane Research, ödeme protokolünün günde yaklaşık bir trilyon işlem gerçekleştireceğini tahmin ediyor.


“Artık bu hizmetlerde günde bir saat kullanılan muhafazakar tahmini kullanıyoruz ve bu sürenin ortalama %25'i Lightning ödemeli hizmetlere harcanıyor. Bu hizmetler aracılığıyla Lightning ödemelerinin akışıyla, saniyede bir mikro işlem varsayıyoruz. Tahminimiz o zaman yılda 364 trilyon Lightning işlemine eşit.”


Raporun tamamını buradan okuyabilirsiniz.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page