top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Amazon Gelecekte NFT Satabilir

Perşembe günü CNBC'ye ilk hissedar mektubunu teslim ettikten sonra konuşan Andy, "muhtemelen yakın olmasalar da" ürün yelpazesi için bir ödeme seçeneği olarak kripto para birimleri eklemeyi düşündüklerini kaydetti.


Andy, "squawk box" sunucusu Andrew Ross'a, "Perakende işimizde bir ödeme mekanizması olarak kriptoyu eklemeye muhtemelen yakın değiliz, ancak zamanla kriptonun büyüdüğünü ve bunun mümkün olduğunu göreceğinize inanıyorum" dedi.

Yorumları, daha fazla perakende devi ve firma kripto para birimlerini kabul etmeye eğilimliyken bile geliyor. Geçen yıl Amazon, “Dijital Para Birimi ve Blok Zinciri Başkanı” pozisyonu için reklam verdikten sonra blok zinciri sektöründe bir başlangıç ​​yapacağını ima etti. Aday, ödeme kabul ekibine katılacak ve şirketi kripto benimsemeye yönlendirmeye yardımcı olacak.


NFT Yatırımı Yapmak için Tıklayın

Şirket kripto para birimleri konusunda büyük ölçüde sessiz kalsa da, reklam ve Andy'nin yorumları, Amazon'un kripto para birimi inovasyonuna olan bağlılığının önemli bir göstergesi olarak görülüyor ve gelecekte büyük bir şey başlatma şansının yüksek olduğunu ima ediyor.


Ayrıca, Amazon henüz kripto para ödemelerini kabul etmemiş olsa da, müşteriler satın alımlar için ödeme yapmak için Paypal, Crypto.com, BlockCard ve Paybis gibi üçüncü taraf proxy'leri kullanabilir.


Amazon NFT Satabilir

54 yaşındaki Andy, Amazon'un gelecekte bunları satmaya başlayabileceğini belirterek Fungible Tokens (NFT'ler) konusundaki memnuniyetini de dile getirdi.


Andy, "NFT'lerin gerçekten yükselmeye başladığını düşünüyorum" dedi ve "çok önemli ölçüde büyümeye devam edeceklerini" beklediğini belirtti. Amazon'un NFT satmaya başlayıp başlayamayacağı sorulduğunda, "Bence yolun aşağısında mümkün" dedi.


Geçen yıl NFT'lerin patlaması ile birlikte, sunduğu birçok fayda ve kârın ilgisini çeken bir ton kurum ve kişi sektöre giriyor. Amazon'un rakibi eBay, Sony, AMC ve McDonald's gibi diğer şirketlerle birlikte platformunda NFT'leri satıyor ve gelişmekte olan sektöre dev adımlar atıyor.


Geçen yıl, NFT'ler yaklaşık 17,6 milyar dolar gelir elde etti; bu rakam, özellikle metaverse'in ortaya çıkması ve hızlı büyümesi ile bu yıl gölgede kalabilecek bir rakam. CEO Andy Jassy, ​​Temmuz 2021'de Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un yerini aldı. Herhangi bir NFT veya Bitcoin'e sahip olmadığını belirtti.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page