top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Alibaba, Telif Hakkı Ticareti için NFT Pazarını Başlattı

Alibaba, ticari marka sahiplerinin lisansları temsil eden NFT'leri telif haklarını satmalarına izin veren yeni bir pazaryeri başlattı.


Çinli çok uluslu e-ticaret firması Alibaba Group Holding, ticari marka sahiplerinin fikri mülkiyetlerine tokenize edilmiş lisanslar satmalarına izin veren yeni bir NFT pazarını başlattı.


“Blockchain Dijital Telif Hakkı ve Varlık Ticareti” olarak adlandırılan yeni NFT pazarına Alibaba'nın Açık Artırma platformu üzerinden erişilebilir. Platform aracılığıyla başlatılan NFT'ler, Sichuan Blockchain Derneği Telif Hakkı Komitesi tarafından merkezi olarak işletilen dağıtılmış bir defter teknolojisi platformu olan "Yeni Telif Hakkı Blok Zinciri"nde yayınlanacak.Alibaba NFT Pazaryeri


Alibaba'nın sahibi olduğu haber yayını South China Morning Post'un (SCMP) Salı günü yayınladığı bir rapora göre, pazar yeri yazarları, müzisyenleri, sanatçıları ve oyun geliştiricilerini hedeflemeyi umuyor.


Pazar hali hazırda açık ve önümüzdeki ay açık artırmaya çıkacak birkaç NFT'ye de ev sahipliği yapıyor. Teklif sahipleri, açık artırmalara katılmak için 500 yuan (kabaca 77 $) depozito yatırmak zorunda. Yaklaşan her müzayede, her biri için 15$'lık bir rezerv fiyat belirledi.Alıcılar, koleksiyonlarını WeChat'e entegre olan kripto portföy uygulaması Bit Universe aracılığıyla görüntüleyebilecekler.


Yeni pazar hakkında yorum yapan SCMP muhabiri Josh Ye, “Teknolojinin kendisi yetkisiz kopyalamayı engellemese de. Satışlar, platform aracılığıyla satın alınan eserlerin tam sahipliğini içerir.” dedi.


Sergilenen birçok NFT, alıcılara hangi hakların verildiğini açıklamıyor, hatta bir NFT'nin lisanssız Star Wars hayran sanatını tasvir ettiği görülüyor.


Bu, Alibaba'nın bugüne kadarki en büyük NFT duyurusu olsa da, firmanın yan kuruluşlarının çoğu, zaten ödenemez tokenleri benimsedi.Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page