top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

ADA ve XRP Para Girişleri Görürken Bitcoin ve Ethereum'da Para Çıkışları Hakim

CoinShares tarafından sağlanan verilere göre, Cardano ve XRP'nin değerini izleyen yatırım ürünlerinde 1,1 milyon dolar ve 0,5 milyon dolarlık küçük girişler görüldü. Ancak en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum'de para çıkışları hakim.


Kripto para piyasasının kralı olarak tabir edilen Bitcoin arka arkaya dördüncü haftasında toplam 19,7 milyon dolarlık para çıkışı kaydetti. Coinshares'in verilerine göre kurumsal yatırımcılar ise Ethereum tarafında pozisyonlarını 9,5 milyon dolar azalttı. Özellikle, Bitcoin ve Ethereum fonlarından en son çıkış dizisi, önemli bir fiyat toparlanmasının ortasında geldi.Coinshares Para Girişi Para Çıkısı


Çok varlıklı ürünler ise geçen hafta 7,5 milyon dolar değerinde para girişi sağladı. Bitcoin Cash ve Polkadot sınırlı para girişlerine sahip oldu. Binance Coin, Litecoin ve Stellar gibi kripto para birimlerinde ise para girişleri geçen hafta nötr bir durumdaydı.


Bitcoin Fiyatının Yükselişi Piyasayı Etkiledi


21 Temmuz haftasında başlayan 10 günlük ralli sonucunda Bitcoin fiyatları 29,500 dolar seviyesinden toparlanarak 42,300 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Bu mini ralliye Ethereum da büyük oranda eşlik etmiş 13 gün süren kesintisiz yükseliş ETH fiyatının 2.772 dolar seviyesine kadar yükselmesine sebebiyet vermişti. Bu yükselişlerin en büyük sebebi ise Elon Musk ile Twitter CEO'su Jack Dorsey'in katıldığı bir toplantıda Elon Musk'ın Bitcoin'e bakış açısının pozitif olduğunu açıklamasıydı. Elon Musk 22 Temmuz günü yaptığı açıklamada ilk kez SpaceX firmasının da Bitcoin'e sahip olduğunu ve Tesla'nın tekrar Bitcoin kabul ederek satış yapabileceğini söylemişti.Ancak son iki haftadır devam eden bu yükselişle birlikte kurumsal yatırımcıların para çıkışlarıyla birlikte bir miktar kar realizasyonuna gittiği görülmekte. Piyasa analistleri kar realizasyonlarının son derece normal olduğunu ve dipten çıkışta 10 günlük art arda gelen yükselişlerin bir miktar düzeltme ile piyasanın nefes alması gerektiğini düşüyor.


Ripple tarafında hukuki süreçte yaşanan olumlu gelişmeler XRP fiyatlarını 0,50 dolar seviyesinden 0,80 dolar seviyesine kadar taşıdı. Bu yükselişin en büyük tetikleyicisi ise blok zinciri şirketi Ripple tarafından yapılan On-Demand Liquidity (ODL) hamlesiydi. Ripple, Asya-Pasifik bölgesindeki konumunu güçlendirebilecek bir manevrayla Japonya’daki ilk ODL koridorunu açtığını duyurmuştu.


Cardano tarafında ise ılımlı yükseliş hareketi devam ediyor. ADA'nın son iki haftalık performansına bakıldığında 1,03 dolar diplerinden başlayan yükseliş 1,47 dolar seviyelerinde kar realizasyonu ile karşılaştığı görülüyor. %40'lık artış sağlayan Cardano'ya para girişlerinin devam ediyor olması ADA üzerinde orta-uzun vadeli beklentileri artırmaya devam ediyor.

Son Yazılar

Hepsini Gör

تعليقات


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page