top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

ABD Bitcoin Madenciliğinde İlk Sıraya Yerleşti

Reuters tarafından Çarşamba günü İngiltere'nin Cambridge Alternatif Finans Merkezi tarafından yayınlanan verilere atıfta bulunan bir rapora göre, ABD şu anda Ağustos sonu itibariyle küresel hash oranının %35,4'ü ile en büyük Bitcoin madencilik merkezi konumunda.


Yayınlanan rapor, Kazakistan'ı %18.1 ile ikinci ve Rusya'yı %11 ile üçüncü sırada sıralarken, Çin'in bir zamanlar 2019'da %75'lik yüksek bir zirveye ulaşan hakimiyetinin Temmuz ayı itibarıyla yüzde sıfıra ulaştığına dikkat çekiyor. Asya devindeki azalan hash oranı, Pekin'in ülkedeki tüm Bitcoin ve kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri çökertme tehditlerini iyileştirme hamlesi takip ediyor.Bitcoin Madenciliği


Görünüşe göre Mayıs ayında yayınlanan bir bırakma bildirimi ile birçok madenci çevrimdışı oldu ve çok sayıda perakende işletmecisi madencilik ekipmanlarını kullanılmış makineler olarak sattı. Kaynakları olan kurumsal madenciler, madencilerini diğer dost ülkelere, özellikle de Amerika Birleşik Devletleri, Kazakistan, Rusya ve Kanada'ya gönderdi.Bir zamanlar dünyanın en büyük bitcoin madencilik havuzu olan F2Pool'un kurucusu ve Singapur merkezli bir kripto varlığı olan Cobo'nun kurucu ortağı Mao Shihang, "Sektörün Çin'deki doğuşuna tanık olan bir emektar olarak, bugünkü durumun içler acısı olduğunu hissediyorum" dedi.


"Çin bilgi işlem gücündeki payını kaybediyor. Endüstrinin ağırlık merkezi Amerika Birleşik Devletleri'ne kayıyor."

Çin tarafından uygulanan kısıtlamanın nedeni olarak Bitcoin ve Proof-of-Work (PoW) protokollerinin enerji kullanımı gösterildi ve diğer bölgelerdeki bu benzer durumu önlemek için yetkililer ve paydaşlar yenilenebilir enerjiye geçiş çağrısında bulunmaya başladılar.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page