top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

$8,6 Trilyon Doların Üzerinde Varlığı Olan ABD Bankacılık Devi, Bitcoin Depolama Hizmetine Başladı

ABD'de gözetim ve emanet altında 8,6 trilyon dolardan fazla varlığa sahip bir bankacılık devi şimdi hizmetlerini Bitcoin'e (BTC) genişletiyor.


US Bank şu anda ABD veya Cayman Adaları'nda özel fonları olan kurumsal yatırım yöneticilerine BTC için bir saklama hizmeti sunuyor.


Banka ayrıca gelecekte diğer kripto varlıkları için saklama hizmetleri sunmayı planladığını söyledi.US Bank Bitcoin Custody Service


Kripto devi New York Digital Investment Group (NYDIG), US Bank'ın sağlayıcılar ağında ilk "kripto alt saklama kuruluşu" olarak görev yapacak. NYDIG, Bitcoin odaklı bir teknoloji ve finansal hizmetler şirketi ve yatırım yönetimi şirketi Stone Ridge Asset Management'ın yan kuruluşudur.


US Bank'ın varlık yönetimi ve yatırım hizmetlerinin başkan yardımcısı Gunjan Kedia, yatırımcıların kripto para birimine olan ilgisinin ve bankanın fon hizmetlerinden gelen talebin bu hareketi gerektirdiğini söylüyor.“Fonumuz ve kurumsal saklama müşterilerimiz kripto para birimi teklif etme planlarını hızlandırdı ve buna karşılık olarak saklama hizmetleri sunma yeteneğimizi hızlandırmayı bir öncelik haline getirdik…


Ortam, gelişen düzenleyici ortam ve yeni gelişen teknoloji platformları ile karmaşıktır. Müşterilerimiz, US Bank'ın istisnai kalite ve risk yönetimi standartlarına uygun bir hizmet teklifi arıyorlar şeklinde açıklamalarda bulundu.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page