top of page
binance-eng.jpg
security-culture-kraken.png
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

2021 Yılında Yeni Kripto Sahipleri 3 Bölgede İki Katına Çıktı

Hindistan, Brezilya ve Hong Kong'da sorulara yanıt verenlerin yarısından fazlası 2021'de Bitcoin gibi bir kripto para biriminin ilk satın alımını yaptı.


Yeni bir rapora göre, dünya çapındaki tüm sahiplerin neredeyse yarısının 2021'de ilk kez kripto satın almasıyla birlikte kripto para sahiplerinin sayısı geçen yıl büyük ölçüde arttı.

Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan bir kripto para borsası olan Gemini, hızla genişleyen bir kripto ekosisteminin resmini sunmak için Kasım 2021 ile Şubat 2022 arasında 20 ülkede yaklaşık 30.000 katılımcıyla anket yaptı. Şirket, Pazartesi günü Cointelegraph ile paylaştığı “2022 Küresel Kripto Durumu” raporunun bir parçası olarak anket bulgularını yayınladı.


Gemini'nin bulgularına göre, katılımcıların yarısından fazlası 2021'de kriptoya yatırım yapmaya başladığından, 2021'de Hindistan, Brezilya ve Hong Kong gibi ülkelerde kripto paranın benimsenmesi hızla arttı. Bu tür katılımcıların sayısı Hindistan'da %54 ve hem Brezilya hem de Hong Kong'da %51 olarak gerçekleşti.


Dünyanın başka yerlerinde, Latin Amerika (LATAM) ve Asya Pasifik (APAC) katılımcıları 2021'de aktif olarak kripto satın alıyorlardı; Latin Amerika'da yanıt verenlerin %46'sı ve Asya Pasifik'te %45'i 2021'de ilk kriptolarını satın aldı. Rapora göre, ABD'de yanıt verenlerin yüzde dördü ve Avrupa'da yüzde 40'ı 2021'de yatırım yapmaya başladı.Gemini ayrıca, Endonezya ve Brezilya gibi ülkelerin, genel nüfus içindeki kripto para yatırımcılarının payı açısından dünyaya liderlik ettiğini buldu. Rapora göre, hem Brezilya'da hem de Endonezya'da yanıt verenlerin %41'i kriptoya sahip olduğunu bildirirken, bu oran Amerika Birleşik Devletleri'nde yalnızca %20, Avustralya'da %18 ve Avrupa'da %17'dir.


Birleşik Arap Emirlikleri, Singapur ve İsrail gibi ülkelerde de kripto sahiplik oranlarının önemli ölçüde yüksek olduğu bildiriliyor; yanıt verenlerin %35'i BAE'de, %30'u Singapur'da ve İsrailli yanıt verenlerin %28'i kripto tuttuklarını bildirdi.crypto adaption


Rapor ayrıca kripto düzenlemesi konusundaki belirsizliği ve eğitim eksikliğini kriptonun kitlesel olarak benimsenmesinin önündeki en büyük engellerden ikisi olarak gösterdi. Sahip olmayanlar arasında, Asya Pasifik'te yanıt verenlerin %39'u, Latin Amerika'da %37'si ve Avrupa'da %36'sı kripto hakkında yasal belirsizlik olduğunu söyledi. Orta Doğu'da yanıt verenlerin yüzde 30'u, Asya Pasifik'te yüzde 24'ü ve Latin Amerika'da yüzde 23'ü ayrıca kripto vergi raporlamasının kendilerini kripto satın almaktan uzak tuttuğunu belirtti.


Gemini, geçen yıl ABD'li kripto yatırımcılarının sayısının 2021'de neredeyse iki katına çıkacağını tahmin etmişti. Diğer bazı anketlere göre, ülkedeki yeni kripto yatırımcılarının sayısı 2021'dekinden çok daha fazlaydı. “ Huobi kripto borsası tarafından Ocak ayında yayınlanan “Kripto Algılama Raporu 2022”, ABD'deki kripto sahiplerinin yaklaşık %70'i 2021'de ilk kez Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladı şeklindeydi.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


gate4.jpeg
binance-300x600-1.png
dive-crypto-kraken.png
MEXCGlobal-Banner.png
binance-2-Edited.jpg
bottom of page