top of page

Kripto Paralar

omg-network-logo.jfif

OMG Network (OMG) Nedir?

Eskiden OmiseGo olarak bilinen OMG Network, Ethereum blok zinciri için oluşturulmuş, gözetim altında olmayan, 2. katman ölçekleme çözümüdür. Bir Ethereum ölçeklendirme çözümü olarak OMG Ağı, kullanıcıların ETH ve ERC20 belirteçlerini doğrudan Ethereum ağında işlem yapmaktan çok daha hızlı ve daha ucuza aktarmalarına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Ağ, zincir dışı birkaç işlemi bir toplu iş halinde gruplamak için bir yan zincir mimarisi kullanan ve daha sonra Ethereum kök zincirinde tek bir işlem olarak doğrulanabilen MoreViable Plasma adlı yeni bir ölçeklendirme çözümüne dayanmaktadır. OMG Network'e göre, bu teknoloji, Ethereum 1.0'ın şu anda yapabileceği 10 ila 14 tps yerine, saniyede binlerce işlem (TPS) için Ethereum'u ölçeklendirme potansiyeline sahiptir.

Ağ, OMG Ağı'ndaki ücretler için ödeme yöntemlerinden biri olarak kullanılabilen ve sonunda sabitlenebilir olacak olan OMG hizmet belirteci tarafından desteklenmektedir - ödüller karşılığında ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

OmiseGO zamanında yargılama ve organizasyon silolarında ve hem fiat para hem de ademi merkezileştirilmiş para birimleri karşısında gerçek zamanlı, eşler arası değer değişimi ve ödeme servisleri sağlayan asıl dijital cüzdanlarda kullanılan, genel bir Ethereum tabanlı finansal teknoloji olarak ortaya çıkmıştır. Mali katılımın sağlanması ve mevcut kurumların bozulması için tasarlanmış olan OmiseGO ağı ve dijital cüzdan çerçevesi aracılığıyla 2017 yılının dördüncü çeyreğinden itibaren herkes tarafından erişilebilir olmuştur.

 

OmiseGO döneminde ödeme işlemcileri, ağ kapıları ve finansal kurumlar arasındaki temel koordinasyon sorununun cevabını veriyor. OmiseGO, yüksek hacimli ve düşük maliyetli halka açık bir blok zincirde ademi merkezileştirmeyi etkinleştirerek, para birimleri ve varlık türleri arasında çalışan yeni nesil bir değer transfer hizmeti sundu Ethereum ana ağına bağlı olan OmiseGO ağı sayesinde, herkes ödeme, havale, bordro mevduatı, B2B ticareti, tedarik zinciri finansmanı, sadakat programları, varlık yönetimi ve ticareti ve diğer talep üzerine hizmetler gibi finansal işlemleri gerçekleştirebilecek, tamamen ademi merkeziyetçi ve ucuz bir şekilde. Ayrıca, dünyanın en büyük büyüyen ekonomilerinde milyonlarca ana kullanıcı, fiat paranın kullanılmasıyla ETH, BTC ve diğerleri gibi yerinden olmayan para birimlerinin kullanılmasına geçiş yapabilir. OmiseGO ağı asıl olarak fiat ve merkezi olmayan para arasında kuşkusuzdur: benimseme ve kullanım gittikçe sistem en iyi para birimlerinin kazanacağı şekilde inşa edilmiştir.

 

OMG hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

OmiseGO whitepaper'ına ulaşmak için Tıklayın

OMG Network Documanına ulaşmak için Tıklayın

OMG Ağının Kurucuları Kimlerdir?


OMG Ağı şu anda dünyanın dört bir yanına dağılmış 50'den fazla çalışandan oluşan bir ekipten oluşmaktadır. Tayland doğumlu Vansa Chatikavanij tarafından kuruldu ve daha önce Omise Holdings olarak bilinen Tayland merkezli bir fintech firması olan SYNQA'nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor.

Projektör kurucusu olarak Vansa Chatikavanij, New York'taki Columbia Üniversitesi'nde yer ve çevre bilimleri alanında yüksek lisans derecesi aldı. Bunu takiben, Chatikavanij, 2017'de OMG Network'ü (daha sonra OmiseGo) kurmadan önce International Finance Corporation (IFC) ve Dünya Bankası Grubu dahil olmak üzere önde gelen finans kuruluşlarında çeşitli danışmanlık rolleri üstlendi.

Chatikavanij, bugün hala sahip olduğu CEO rolüne geçmeden önce 2019 yılına kadar şirkette genel müdürlük görevini sürdürdü. Bunun ötesinde, Huawei Technologies'de blockchain Ar-Ge stratejisinin eski başkanı Stephen McNamara, OMG Network'ün COO'suyken, oldukça deneyimli bir mühendis ve danışman olan Kasima Tharnpipitchai, CTO'su.

OMG Ağını Benzersiz Yapan Nedir?


OMG Network, ana akım işletmelerin ürünlerini ve uygulamalarını ağ üzerinde oluşturmayı düşünmeden önce Ethereum'un önemli hız ve maliyet engellerinin aşılması gerektiğine inanıyor.

Bu nedenle, OMG Ağı projesi, Ethereum'u aynı anda karbon ayak izlerini azaltırken ölçeklendirmek isteyen işletmeler ve projeler için daha çekici hale getirmeye yardımcı olmak için inşa edilmiştir. Bunu, elektrik kullanımını Ethereum'a kıyasla %99'a kadar azaltmaya ve ücretleri yaklaşık üçte iki oranında düşürmeye yardımcı olan plazma tabanlı yan zincir çözümü ile gerçekleştirirken, varlıkların temeldeki Ethereum ağı tarafından güvence altına alınmasını sağlar.

Platformun kendisi, 2017 ilk madeni para teklifi (ICO) sırasında elde edilen 25 milyon dolarlık fonla destekleniyor. Ayrıca, OMG Network'ün ana şirketi SYNQA, yakın zamanda C Serisi finansman için 80 milyon dolar daha artırdı ve Toyota Financial Services Corporation ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation da dahil olmak üzere birçok büyük yatırım firması tarafından desteklendi.

Dolaşımda Kaç OMG Network (OMG) Coin Var?

 

Çoğu kripto para birimi gibi, OMG Network tokenlerinin de sabit bir maksimum arzı vardır. Bu tam olarak 140,245,398 OMG olarak ayarlanmıştır ve bu noktadan sonra asla artmayacaktır. Diğer birçok kripto para biriminden farklı olarak, bu toplam arz, çoğunluğu zaten aktif dolaşımdayken, zaten tamamen basılmıştır.

Toplam arzın %65,1'i yatırımcılara ve %5'i airdrop olarak dağıtılırken, son %29,9'u proje ve ekip tarafından tutuldu. Bu %29,9'un %20'si, gelecekteki gelişmeleri ve ağ doğrulamasını finanse etmek için OMG Ağı yedek akıllı sözleşmesine kilitlendi ve kalan %9,9'u kurucu ekip için ayrıldı.

Hem OMG rezervi hem de ekip tahsisi bir yıl boyunca kilitlendi, ancak bu süre geçti.

 

OMG Ağı Nasıl Güvenlidir?


OMG Ağı ana ağı, sonunda, kullanıcıların ağın güvenliğini sağlamaya ve ödüller kazanmaya yardımcı olmak için tokenlerini stake etmelerine olanak tanıyan bir Proof-of-Stake (POS) konsensüs sistemine geçecektir.

O zamana kadar, OMG Ağı alt zincirleri, şimdilik tek bir blok üreticisi (OMG Ağı'nın kendisi) tarafından kontrol edilen, temelde basitleştirilmiş bir hisse kanıtı biçimi olan bir yetki kanıtı (PoA) konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır — bu da itibarını esasen dürüst kalmaya bağlıyor.

OMG Ağı, hazır olur olmaz hisse kanıtına geçmeyi planlıyor, ardından OMG sahipleri paylarını doğrulayıcılara devrederek ağın başarısı ve güvenliğinde paydaş olabilecekler.

OmiseGo coin alım satım işlemleri için

OmiseGo

OmiseGo

Şimdi İzle
Dijital Yatırım dünyası'na ilk adımınızı atarak yüzlerce Altcoin'e hızlıca yatırım yapabilirsiniz.

 

bottom of page