top of page

Kripto Paralar

libra-coin-icon.jpg

Libra Nedir?

Sosyal Medya sitesi Facebook, 2020 yılında yeni bir kripto para birimini piyasaya süreceğini duyurdu. Kripto para biriminin adını ise Libra olarak belirledi.

2020'de kullanıma geçmesi planlanan Libra’nın, sosyal mecrada gerçekleştirilen çevrimiçi finansal işlemleri kolaylaştırması bekleniyor. Libra, alışverişin bir çok alanında hayatımıza girmesi bekleniyor. Turizm rezervasyonundan, ulaşım araçlarını kullanmaya kadar her alanda kullanılması ve maliyetinin düşük olması ile dikkat çekiyor.

Dünya'da 2.5 Milyar insan finansalsistemin dışında. Bunun en büyük sebebi ise parasızlık. Son yapılan araştırlamalrda eldeki verilere göre dünyada yetişkinlerin neredeyse yarısının banka hesabı yok. Gelişen ülkelerde ve kadınlar arasında bu oran daha da kötü. Gelişen piyasalardaki küçük işletmelerin yaklaşık yüzde 70’inin krediye erişimi yok. Gelişen teknoloji, bilgi işlem çağı, küreselleşmenin etkileri, yenilikçilik ve dijitalleşme ile finansal piyasalara erişimin hızlanması, kişilerin finansal piyasalara erişimini daha da artırıyor. Bu durum 2.4 Milyar kullanıcıya sahip olan Facebook'u da harekete geçirdi. Araştırmalarında yetişkinlerin yaklaşık yarısının aktif bir banka hesabı olmadığını tespit eden Facebook, bu boşluğu kripto para Libra ve dijital cüzdan Calibra ile doldurmayı hedefliyor. Böylece Facebook finansal hizmetlere erişemeyen kişilere, Calibra adı verilen bir uygulama ile para biriktirebilme imkanı da vermeyi planlıyor. 

Libra hakkında detaylı bilgi için Tıklayın

Libra White Paper'ı okumak için Tıklayın

 

Libra Coin işlemlerine başlamak için 

Libra

Libra

Şimdi İzle
Dijital Yatırım dünyası'na ilk adımınızı atarak yüzlerce Altcoin'e hızlıca yatırım yapabilirsiniz.

 

bottom of page