top of page

Kripto Paralar

KyberNetwork, Kriptoparabitcoin

KyberNetwork (KNC) Nedir?

Kyber Network (KNC), herhangi bir merkezi olmayan uygulamada (DApp) güvenli ve anında işlemler sağlamak için çeşitli kaynaklardan gelen likiditeyi toplayan bir likidite protokolleri merkezidir. Kyber Network'ün temel amacı, DeFi DApp'ler, merkezi olmayan borsalar (DEX'ler) ve diğer kullanıcıların en iyi oranları sağlayan likidite havuzlarına kolay erişimini sağlamaktır.

Kyber'deki tüm işlemler zincir üzerindedir, bu da herhangi bir Ethereum blok gezgini kullanılarak kolayca doğrulanabilecekleri anlamına gelir. Projeler, belirteçlerin anında yerleşimi, likidite toplama ve özelleştirilebilir bir iş modeli gibi protokolün sunduğu tüm hizmetlerden yararlanmak için Kyber'in üzerine inşa edilebilir.

Kyber, geliştiricilerin farklı ihtiyaçlar için likidite konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan ürün ve hizmetler oluşturmasına olanak tanıyarak merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisindeki likidite sorununu çözmeyi hedefliyor.

Kyber Network Crystal (KNC) belirteci, "Kyber ekosistemindeki farklı paydaşları birbirine bağlayan yapıştırıcı" olan bir yardımcı program belirtecidir. KNC sahipleri, platformun yönetilmesine ve önemli tekliflere oy verilmesine yardımcı olmak için tokenlerini KyberDAO'da stake edebilir ve ticaret ücretlerinden gelen Ethereum'da (ETH) stake ödülleri kazanabilir.

KyberNetwork, tüccarlar ve kullanıcılar için pratik bir değişim kurmak ve hızlı bir şekilde coinleri zahmetsizce ve güvenle dönüştürmek için ödeme API'leri sağlamak da dahil olmak üzere çeşitli faydalı uygulamalar sağlayan zincir merkezileştirilmemiş bir exchange'tir. Emir defteri yoktur. Kullanıcılar, işlemi göndermeden önce dönüşüm oranını bilir ve ilgili tutarı alırlar. Kullanıcılar herhangi bir ekstra ücret ödememektedir (işlemin gaz ücretleri dışında). KyberNetwork, dönüşüm oranındaki makul bir fiyatlandırma ile yararlanır.

 

KyberNetwork hakkında detaylı bilgi için tıklayın

KyberNetwork whitepaper'ı için tıklayın

 

Kyber Network'ün Kurucuları Kimdir?
 

Kyber Network, gelişimine 2017 yılında başladı ve Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edildi. Proje Loi Luu, Victor Tran ve Yaron Velner tarafından kuruldu ve şu anda merkezi Singapur'da bulunuyor.

Loi Luu, bir blok zinciri araştırmacısı ve çeşitli blok zinciri projeleri için bir danışmandır. Ethereum akıllı sözleşmeleri için ilk açık kaynaklı güvenlik analizörü olan Oyente'yi geliştirdi ve diğer merkezi olmayan projelerin yanı sıra SmartPool'u kurdu.

Victor Tran, kıdemli bir arka uç mühendisi ve Linux sistem yöneticisidir. Clixy ve 24/7 Digital Group'ta CTO'ydu ve Vietnam'daki çeşitli projelerin geliştiricisiydi.

Yaron Velner, merkezi olmayan bir backstop likidite protokolü olan B.Protocol'un şu anki CEO'sudur ve doktora sonrası araştırmacıydı. Velner, Ekim 2019'da Kyber'deki CTO pozisyonundan istifa etti, ancak danışman olarak kalmaya devam ediyor.

Kyber ekibi ayrıca birkaç yönetici danışman, mühendis ve tasarımcıdan oluşmaktadır. Resmi Kyber Network LinkedIn sayfasına göre, şirketin çoğu Vietnam veya Singapur'da bulunan 50'den fazla çalışanı var.

Kyber Network'ü Benzersiz Kılan Nedir?
 

Kyber Network, merkezi bir borsa gibi üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan herkesin anında jeton takas etmesine izin veren ilk araçtır. Kyber'in benzersiz mimarisi, geliştirici dostu olacak şekilde tasarlanmıştır, bu da protokolün uygulamalarla ve diğer blok zinciri tabanlı protokollerle kolayca entegre edilmesini sağlar.

DeFi'nin birçok kullanım durumu ve olasılığı vardır. Bu nedenle, tek bir likidite protokolü, tüm likidite sağlayıcıların, alıcıların ve diğer piyasa katılımcılarının ihtiyaçlarını karşılayamaz. Kyber'in likidite merkezi mimarisi, geliştiricilerin ve Kyber ekibinin, farklı likidite ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı bir şekilde yeni protokoller geliştirmesine ve genel Kyber Network'e entegre etmesine olanak tanır.

Nisan 2021'de Kyber, dünyanın ilk dinamik piyasa yapıcı protokolü (DMM) olan Kyber DMM'yi piyasaya sürdü. Kyber DMM, ücretleri optimize etmek, kazançları en üst düzeye çıkarmak ve özellikle fiyat aralığında düşük değişkenliğe sahip istikrarlı çiftler için (USDC/USDT, ETH/SETH gibi) likidite sağlayıcıları için son derece yüksek sermaye verimliliği sağlamak üzere piyasa koşullarına tepki vermek üzere tasarlanmış yeni nesil bir AMM'dir. ). Son derece yüksek amplifikasyon faktörlerine sahip havuzları destekleyebilecekler, yani aynı likidite havuzu ve ticaret boyutu göz önüne alındığında, kayma tipik AMM'lerden 100 kat (veya daha fazla) daha iyi olabilir. Yükseltme stratejilerine bağlı olarak, likidite sağlayıcıları sermayelerinin kullanımını en üst düzeye çıkarabilir ve katkı büyüklüklerine göre çok daha fazla ücret kazanma fırsatına sahip olurken, alıcılar işlemlerinde son derece düşük kaymanın keyfini çıkarabilirler.

Kyber DMM, Kyber 3.0 Liquidity Hub'da piyasaya sürülecek birçok yeni likidite protokolünün ilkidir.

Kyber ekosisteminde, KNC token sahipleri, yeni büyüme ve değer yakalama fırsatlarına ve teşvik mekanizmalarına karar vermede önemli bir rol oynamaktadır. KyberDAO aracılığıyla, KNC sahipleri önemli tekliflere oy vererek ağın yönetimine katılabilirler. Kyber'in topluluğu oldukça büyük ve gelişen DeFi endüstrisinin diğer üyelerine ek olarak çok çeşitli geliştiricilerden oluşuyor.

Kyber'in tamamen zincirleme tasarımı, protokolün tam şeffaflığı ve doğrulanabilirliği korumasını sağlar. Platform, dünyanın en çok kullanılan likidite merkezi olduğunu iddia ediyor.

Dolaşımda Kaç Kyber Network (KNC) Coin Var?
 

Mayıs 2021 itibariyle Kyber Network, toplam 210 milyon KNC token arzına sahiptir. Bunun dışında, 200 milyondan fazla token dolaşımda. KyberDAO, inovasyon, önyükleme likiditesi sağlamak ve Kyber DMM gibi yeni protokolleri erken benimseyenleri ödüllendirmek için arzı artırmak veya azaltmak için oy kullanma yeteneğine sahip olduğu için KNC belirteci dinamiktir.

Kyber, ilk madeni para arzını (ICO) 15 Eylül 2017'de tamamladı ve her bir KNC tokenini 0.00166 ETH fiyatından satarak 52 milyon dolar topladı. Resmi token dağıtım belgesine göre, tokenlerin %61,06'sı ICO'da satıldı, %19,47'si kurucular, danışmanlar ve tohum yatırımcıları için kaydedildi ve kalan %19,47'si şirkete ayrıldı.

Kyber Ağı Nasıl Güvenlidir?
 

Bir ERC-20 belirteci olarak Kyber, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiş ve güvence altına alınmıştır. Ayrıca Kyber, hem protokol hem de akıllı sözleşme düzeyinde yerleşik güvenlik önlemleri sayesinde kullanıcıları kötü niyetli yöneticilerden veya borsalardan koruyan kapsamlı bir güven ve güvenlik modeli kullanır.

Platform, birkaç üçüncü taraf güvenlik firması tarafından denetlenmiş ve araştırmalar yapılmıştır.

KyberNetwork coin alım satım işlemleri için

KyberNetwork

KyberNetwork

Şimdi İzle
Dijital Yatırım dünyası'na ilk adımınızı atarak yüzlerce Altcoin'e hızlıca yatırım yapabilirsiniz.

 

bottom of page