top of page

Kripto Paralar

Ripple, Kriptoparabitcoin

DistrictOx (DNT) Nedir?

District0x (DNT) "Merkezi olmayan pazarlar ve topluluklar ağı" olarak faturalandırılan bölge0x, kullanıcıların merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) yapısı tarafından yönetilen kendi merkezi olmayan platformlarını kolayca başlatmalarına olanak tanıyan bir platformdur.

Bu platformların her biri “bölge” olarak adlandırılır ve ilçe0x'te ücretsiz olarak başlatılabilir. Ekosistem, kullanıcıların bölgelerini oluştururken kullanabilecekleri bir dizi temel akıllı sözleşme ve kitaplık sağlayan özel d0xINFRA çerçevesi tarafından desteklenmektedir ve bu da çok çeşitli potansiyel kullanım durumlarına olanak tanır.

District0x ekosisteminin yerel belirteci, çoğunlukla topluluk yönetimi için kullanılan bir ERC-20 yardımcı program belirteci olan DNT'dir.

Platform, üç ana teknolojinin bir kombinasyonunu kullanır: Ethereum, Aragon ve Gezegenler Arası Dosya Aktarım Protokolü (IPFS).

Ethereum blok zinciri, bölgeleri barındırmak için kullanılırken, Aragon, bölge0x ağı için yönetişim katmanı olarak kullanılır ve DNT paydaşlarının yönetişim haklarından yararlanmasına ve seçtikleri bölgelerin gelişimini ve işleyişini şekillendirmeye yardımcı olur. Son olarak, IPFS, ilçe0x web sitesi kaynak kodunu sunmak ve ilçeler içindeki kullanıcı yüklemeleri için kullanılır.

District0x, ademi merkeziyetçi pazarlar ve topluluklardan oluşan bir ağıdır. Yaratın, işletin ve yönetin. Ethereum, Aragon ve IPFS ile güçlendirilmiştir. Aragon, durdurulamayan sanal organizasyonlar ve kuruluşların konuşlandırılması için devrim niteliğinde yeni bir platformdur. District0x ağı üzerinde bir ilçe oluşturulması, tüm ilçe yönetim ve karar alma süreçlerinin yürütüldüğü bir eşlik eden Aragon varlığı kuracaktır.

 

District0x Ağ Tokası (DNT), sahipleri tarafından ilçelere katılmak ve yönetimlerine katılmak için kullanan belirsiz bir işarettir. Bir ilçeye district0x Ağ Kartları tutturduktan sonra, katılımcılar ilçede eşdeğer bir oy hakkına sahiptir.

 

District0x Genesis Sözleşmesi, 1.000.000.000 DNT simgesini daraltacaktır. District0x Factory, 18 Temmuz 2017'de, DNT coinlerini dağıtma sürecini başlatmak ve district0x Projesinin devam eden kalkınma çabalarını desteklemek için bir başlangıç katılım süreci barındırıyor.

 

DistrictOx hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Tıklayın

DistrictOx whitepaper'ı okumak için Tıklayın

District0x'in Kurucuları Kimdir?

District0x, Şubat 2017'de Joe Urgo ve Matus Lestan tarafından kuruldu.

Joe Urgo, kripto para birimi alanında danışman olarak çalışan geniş bir geçmişe sahip, türev tüccarına dönüşen eski bir profesyonel poker oyuncusudur. Aynı zamanda, tokenleştirme ve kitlesel satış hizmetlerinde uzmanlaşmış bir danışmanlık firması olan Sourcerers'ın kurucusu ve CEO'sudur.

Matus Lestan, web ve mobil uygulamalarla çalışma konusunda on yıla yakın deneyime sahip bir programcı ve geliştiricidir. Halen District0x'te baş geliştirici olarak görev yapmaktadır.

Kurucu ortakların yanı sıra, District0x ekibinin çoğu halka açık değil. Ancak, District0x ücret şeffaflığı sayfası, 2021'in başlarında firma için çalışan en az beş ek müteahhit olduğunu gösteriyor.

District0x'i Benzersiz Yapan Nedir?

District0x, dağıtılmış topluluk pazarları oluşturma ve çalıştırma ile gelen bazı verimsizliklerin üstesinden gelmek için inşa edilmiştir.

Bunu, geliştiricilerin kendi bölgelerini kolayca başlatmak için kullanabilecekleri çok çeşitli akıllı sözleşmeler ve ön uç kitaplıklar sağlarken, topluluk yönetimi için basit bir platform sağlayarak yapar.

Yeni uygulamaları başlatmak için ücret alan diğer bazı platformların aksine, geliştiriciler ücretsiz olarak bir bölge oluşturabilir - ancak Bölge Kayıt Defterine eklenmek için iade edilebilir bir depozito ödenmesi gerekir. Bu kolay erişim platformu, her biri farklı biçim ve işlevlere sahip bir dizi başarılı ilçeye şimdiden yol açmıştır.

En popüler bölgelerden bazıları, merkezi olmayan iş piyasası Ethlance, eşler arası ENS adları pazar yeri Ad Pazarı ve Meme Fabrikası - nadir dijital varlıkların oluşturulması için basit bir arayüz sağlayan bir bölgedir.

Dolaşımda Kaç District0x (DNT) Coin Var?

Ocak 2021 itibariyle, 1 milyar DNT'lik sabit maksimum arzın %60'ını temsil eden en az 600 milyon DNT jetonu dolaşımdaydı.

600 milyon DNT'nin tamamı, District0x'in toplam 9 milyon dolar topladığı 2017 ilk madeni para teklifinin (ICO) katılımcılarına dağıtıldı. Bunun ötesinde, 180 milyon DNT, gelecekteki olası bağış toplama etkinlikleri için, 22 milyon DNT danışmanlar ve topluluk ödülleri için ayrılmıştır ve kalan 198 milyon DNT, District0x kurucuları tarafından tutulmaktadır ve iki yıllık bir hak kazanma planına tabidir.

Bunun içinde, bağış toplama amaçlı ayrılan 180 milyon DNT'nin serbest bırakılması gerekiyor. District0x ekibi bunun daha sonraki bir tarihte yakılabileceğini belirtti. Açıklanmayan bir miktar takım ve diğer ayrılmış jetonlar da dolaşım dışı olabilir.

District0x Ağı Nasıl Güvenlidir?

DNT, bir ERC-20 belirtecidir. Bu nedenle, temeldeki Ethereum blok zinciri tarafından güvence altına alınır. Ocak 2021 itibarıyla bu, ağın saldırılara karşı güvenliğini sağlamak için bir çalışma kanıtı (PoW) fikir birliği mekanizması kullanır.

Ethereum, Ethereum 2.0'a geçerken, nihayetinde bir hisse kanıtı (PoS) ağı kullanılarak güvence altına alınacak ve daha düşük bir enerji maliyetiyle saldırılara karşı benzer koruma seviyeleri sunacak.

DistrictOx (DNT) Coin'i Nereden Alabilirim?

Dijital Yatırım dünyası'na ilk adımınızı atarak yüzlerce Altcoin'e hızlıca yatırım yapabilirsiniz.

 

bottom of page