top of page

Kripto Paralar

Ripple, Kriptoparabitcoin

ChainLink (LINK) Nedir?

ChainLink, akıllı sözleşmelere veri akışları, çeşitli web API'leri ve geleneksel banka hesabı ödemeleri gibi kilit dışı kaynaklara erişmesini sağlayan blokaj ara katman yazılımdır.

 

Akıllı sözleşmelerle bu önemli kaynaklara güvenli erişim sağlayarak ChainLink, dış performans kanıtı gerektiren ve yaygın olarak kullanılabilen ödeme yöntemlerinde ödeme yapmanız gereken gerçek dünya sözleşmelerini taklit etmelerini sağlar. Örneğin: Banka ödemeleri.

 

ChainLink ağı, zincir dışı veri akış'larınden veri alınması, verilerin blok şeritle okunabilir formatlara biçimlendirilmesi, zincir dışı hesaplama ve operatörler olarak sağladığı çalışma süresi garantileri için ChainLink Düğüm operatörlerine ödeme yapmak için LINK token ** kullanmaktadır. Ethereum gibi ağlarda bir ChainLink düğümü kullanmak üzere akıllı bir sözleşme yapmak için, seçtikleri ChainLink Düğüm Operatörünü LINK tokenlarını kullanarak ödemesi gerekir; fiyatlar ChainLink tarafından sağlanan off-chain kaynağı için talep üzerine düğüm operatörü tarafından ayarlanır ve diğer benzer kaynakların temini. LINK coini, tek bir işlemle sözleşmeler tarafından alınacak ve işlenmesine izin veren ek "gönder ve çağrı" işlevselliğinin (adres, uint256, bayt) eklendiği ERC20 tokenıdır.

 

ChainLink hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Tıklayınız

Chainlink whitepaper'ını okumak için Tıklayınız

ChainLink (LINK) Coin işlemlerine başlamak için 

Dijital Yatırım dünyası'na ilk adımınızı atarak yüzlerce Altcoin'e hızlıca yatırım yapabilirsiniz.

 

bottom of page