top of page

Kripto Paralar

Binance coin-BNB.png

Binance coin (BNB) Nedir?

Temmuz 2017'de piyasaya sürülen Binance, günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Binance, kripto para borsalarını küresel olarak finansal faaliyetlerin ön saflarına getirmeyi amaçlıyor. Binance'in adının arkasındaki fikir, bu yeni paradigmayı küresel finansta göstermektir - Binary Finance veya Binance.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olmasının yanı sıra Binance, kullanıcıları için eksiksiz bir işlevsellik ekosistemi başlattı. Binance ağı, tümü dünyaya yeni çağ finansmanı getirmek için blockchain teknolojisinin güçlerini kullanan Binance Chain, Binance Smart Chain, Binance Academy, Trust Wallet ve Research projelerini içeriyor. Binance Coin, birçok Binance alt projesinin başarılı işleyişinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Binance Coin Kurucuları Kimdir?

Changpeng Zhao, Binance'in kurucusu ve CEO'sudur. 2001 yılında Zhao, Bloomberg'e ticaret kitabı vadeli işlem geliştirme başkanı olarak katıldı. Şirkette dört yıl geçirdi ve daha sonra Fusion Systems'a ortak olarak katıldı.

2013'ten beri Changpeng Zhao, blok zinciri teknolojisi ve kripto para birimleri ile aktif olarak ilgilenmektedir. Blockchain'de geliştirme başkanı oldu ve 2015'te BijieTech'i kurdu. 2017 yılında Zhao, Binance'i resmi olarak başlattı ve o zamandan beri şirketin CEO'su oldu.

He Yi, Binance'in kurucu ortağı ve baş pazarlama sorumlusudur. Kariyerine 2012'de China Travel TV'de TV sunucusu ve sunucu olarak başladı. Daha sonra, 2014'te Yi, o sırada Çin'deki en büyük fiat-kripto borsası olan OKCoin'i kurdu. 2017'de Changpeng Zhao ile güçlerini birleştirdi ve birlikte dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance'i kurdular.

Binance Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

Binance, merkezi olmayan, blok zinciri tabanlı ağlardan oluşan benzersiz bir ekosistemdir. Şirket, birçok ülkede lider kripto borsası haline geldi ve yan kuruluşları da büyük ilgi görüyor.

Binance'in sahip olduğu en büyük rekabet avantajlarından biri, geliştirme dürtüsüdür. Şirket 2017 yılında yalnızca bir kripto borsası olarak başlamış olsa da, bugün Binance hizmetlerini çok sayıda farklı alana yaymıştır. Şirketin web sitesine göre misyonu, tüm blok zinciri ekosistemi için altyapı hizmetleri sağlayıcısı olmaktır.

Binance Coin'in piyasaya sürülmesinden bu yana borsa, token'a artan yatırımcı ilgisinden de faydalandı. BNB, 2021'in başında önemli bir fiyat artışı yaşadı ve bu da onu kurumsal yatırımcıların haritasına koydu.

Binance Coin (BNB) işlemlerine başlamak için 

Dijital Yatırım dünyası'na ilk adımınızı atarak yüzlerce Altcoin'e hızlıca yatırım yapabilirsiniz.

 

bottom of page